Námietky voči správe EIA diaľnici D1 Hubová-Ivachnová ministerstvo zamietlo.

Diaľničiari sú pripravení začať raziť tunel okamžite, ako začne platiť Správa o vplyvoch na životná prostredie (EIA). Avizovaný je termín 26. júl aj za účasti ministra dopravy Arpáda Érseka.

Odvolacia komisia Ministerstva životného prostredia zamietla dva rozklady obyvateľov Hrlbotovej voči novej variante trasy D1 v úseku Hubová-Ivachnová

Rozklady zamietnuté, Hrboltovčania sa nevzdávajú

Hrboltovčania rozporovali najmä výjazd z tunela Čebrať, ktorý má byť rovno nad obcou, v blízkosti domov, ako aj náhradné prístupové trasy k diaľnici, ktoré pôjdu cez obec. Najväčšiu výtku smerovali k faktu, že Správa o vplyvoch na životné prostredie (EIA) posúdila len dva zo štyroch navrhnutých variant, ktoré projektanti pre tento úsek diaľnice vymysleli.

Správu o zamietnutí samotné ministerstvo zatiaľ nechce potvrdiť. „Pokiaľ nebola doručená správa všetkým účastníkom konania, pre nás proces stále trvá,“ odkázal hovorca ministerstva životného prostredia (MŽP) Tomáš Ferenčák.

Zamietnutie rozkladov zverejnilo samotné mesto.

„Skvelá správa pre Ružomberok! Komisia potvrdila prvostupňové rozhodnutie. Proces EIA je tak na svojom konci a bude čoskoro právoplatný. Vybratý variant je pre nás tým najrozumnejším riešením,“ píse sa v texte podpísanom primátorom Igorom Čomborom na sociálnej sieti.

Zamietnutie rozkladov nám potvrdila aj spoluautorka jedného z nich