Na R2 medzi Kriváňom a Mýtnou vysunuli desiaty segment viac ako 4 kilometre dlhej estakády

Na úseku rýchlostnej cesty R2 medzi obcami Kriváň a Mýtna v pondelok vysunuli v poradí desiaty segment viac ako štyri kilometre (km) dlhej estakády, ktorá bude po dokončení najdlhšou estakádou na Slovensku. TASR o tom informovala hovorkyňa Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) Eva Žgravčkáková s tým, že práce napredujú aj na ďalších mostných objektoch.

„Vo všeobecnosti sa na tunajších mostoch realizujú základy, piliere, zárodky lamiel a samotné lamely, priečniky a nosné konštrukcie, teda armovanie, debnenie, kladenie výstuže a betonáž. Na najdlhšej estakáde sa momentálne montujú ďalšie dve výsuvné skruže a prostredníctvom nich sa realizuje nosná konštrukcia estakád,“ doplnila Žgravčáková.

Viac ako deväťkilometrovému úseku R2 medzi Kriváňom a Mýtnou budú dominovať estakáda a mosty, výstavba rýchlostnej cesty však pokračuje i zemnými prácami, sanáciou podložia či realizáciou násypov. „Okrem toho sa osádzajú prefabrikované betónové dielce na oporných múroch, na ktorých sa takisto realizujú i zemné práce. V neposlednom rade sa pracuje aj na odlučovačoch ropných látok, realizujú sa zemné práce, osádzajú sa prefabrikované šachty a ukladá sa potrubie, ktoré sa následne obsype,“ dodala hovorkyňa NDS.

Rýchlostná cesta R2 je vedená v údolí Krivánskeho potoka, úsek R2 Kriváň – Mýtna nadväzuje na prevádzkovaný úsek R2 Pstruša – Kriváň. Koniec úseku bude napojený na úsek R2 Mýtna – Lovinobaňa, Tomášovce, ktorý bol sprevádzkovaný koncom minulého roka. Po dokončení oboch úsekov získajú motoristi s výnimkou úseku Zvolen, západ – Zvolen, východ súvislé diaľničné spojenie z Bratislavy po Lučenec.